Gençliğe Dair 2023 Buluşmaları


AK Parti Selçuklu Gençlik Kolları tarafından belirli aralıklarla düzenlenen ve tecrübe paylaşımlarının yer aldığı "Direnişten Şahlanışa Gençliğe Dair 2023 Buluşmaları"nın konuğu AK Parti 24. Dönem Konya Milletvekili Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mustafa Akış oldu. Ahmet Keleşoğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda Başdanışman Akış ülke ve dünya konularındaki görüş ve tecrübelerini gençlerle paylaştı.

Programa Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı'nın yanı sıra AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Osman Şahin, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı MYK Üyesi Abdurrahim Sönmezer ile teşkilat üyeleri ve teşkilat mensubu gençler katıldı. 

"Gençler siyasette risk almalıdır"

Gençlere önemli tavsiyelerde bulunan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış: " Cumhurbaşkanımızın bitmeyen bir motivasyonu, inancı, çalışma aşkı ve inanılmaz bir teslimiyeti var. Bu durum sizlere genç kardeşlerimize ilham verebilir. Bu anlamda sizlerin gelecek yaşantınıza dair birkaç öneri de bulunmak isterim. Bir kere arkadaşlar içersinde bulunduğunuz üniversite ortamlarında ülkemizin içinde bulunduğu durumdan, gündeminden haberdar olun yani kayıtsız kalmayın. Gençliğin siyasette olması demek de sorumluluk almak konulara hakim olmak demektir. Şans risk alandan yanadır. Eğer siyasette muvaffak olmuşsam bugün bir ağabeyinizi sizlerin sürecinden geçmiş bir kardeşinizi Cumhurbaşkanlığı'nda görmeniz sizi mutlu ediyorsa bunun sebebi benim risk almamdır. Gençler siyasette risk almalıdır. Bir kere gençler siyasetin tam göbeğinde olmalıdır ve siyaset yapmalıdır. Gençlere siyasette düşen risk almak ve duruş sahibi olmaktır. İyi bir eğitiminiz olsun ve muhakkak dil öğrenin. Türkiye artık uluslararası arenada yer alan ve bu küresellikte mücadele eden önemli bir ülke. Dolayısıyla olaylara ulusal kalmayın, sizler de uluslararası kabiliyete sahip olun. Bunun da birinci şartı dil öğrenmek ve muhakkak birden fazla dil öğrenin. Okuyun, kendinizi geliştirin ve kendi başınıza bir birey olun. Sorumluluk alın ve göreceksiniz bir gün yollarınız sorumluluk alan arkadaşlarınızla kesişecektir. Gençlik kollarının en önemli özelliği aranızda bir şifrenin olması. Ben gençlik kollarından şu görevde çalıştım dediğinizde birbirinize olan bakış açısı değişir. Sizler beni burada bir kardeşiniz olarak farklı duygularla ağırlıyorsanız sizler de külliyeye geldiğinizde benim için farklı bir duyguyla diğer misafirlerimden ayırarak ağırlayacağım. Çünkü bu gençlik kollarından yürüyerek gelenler arasında birbirini anlama ve yakınlık anlamında bir koddur " şeklinde konuştu. 

"Türkiye bu süreçlerden daha da güçlenerek çıkacaktır "

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı  ve AK Parti 24. dönem Konya Milletvekili Mustafa Akış, Türkiye üzerinde oynanan oyunların temelinde merkezi hükümeti zayıflatmak ve Türkiye'de bir çok problem içinde kargaşa ortamının oluşturulması ile Batı'nın hem Türkiye'de hem de Orta Doğu da sinsi planlarını devreye sokmak olduğunu söyledi.  Kuzey Irak'ta ve Suriye'de oynanan oyunların Türkiye'nin  yanında cereyan ettiğine dikkat çeken Akış, konuşmasını şöyle sürdürdü;  "Bu coğrafyada batının sinsi planlarına karış iki başkent karşı çıkmaktadır. Biri Ankara diğeri Tahran'dır. Ülkemizde yakın zamanda yaşanan olaylara baktığınız zaman gezi olaylarının temelinde, 17 -25 Aralık operasyonunda, hendek olaylarında ve ekonominin zayıflatılması amacıyla yapılan saldırılarda merkezi hükümetin zayıflatılması konusunda bölücü ve amansız bir saldırının yapıldığını görüyoruz. Bütün bunlardan sonuç alamayan iç ve dış kaynaklı hainlerin son planı ise 15 Temmuz oldu. Yaptıkları saldırıların boşa çıkmasından dolayı büyük bir hamle ile var güçleri ile hükümeti devirme eylemi göstermişler olup, bundan da sonuç alamayınca ekonomimizi zayıflatma amacıyla baskıları artırarak psikolojimizi ve geleceğimizi karartmak istemektedirler. Türkiye'de yaşanan olaylara bu perspektiften bakmak gerekmektedir. Türkiye bütün bu yaşananlara izin vermeyecektir. Tarihten aldığımız güçle lider devlet olmamız bizim içimizde ve etrafımızda yaşanan olaylara duyarsız kalmayacağız anlamındadır. Cemal Kaşıkçı olayında yaşanan gelişmeleri tüm dünya kamuoyu, Cumhurbaşkanımızın kendi sesinden duydu. Meselenin Suudi Arabistan olmadığını, ulusal anlamda ciddi sorunların olduğu konusunda dünyaya mesaj verdik. Medeniyetimizden gelen gücümüzü dünyaya duyurmaya devam ediyoruz. Kaşıkçı olaylarına karışan 18 kişinin Türkiye'de yargılanması konusunda ısrarcı olduğumuzu gösteriyoruz. İnşallah ülkemiz etkin bir şekilde büyük bir gayretle her şeyin üstesinden gelecek ve yarınların Türkiye'si için gücüne güç katacaktır" dedi.

Programın sonunda Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer de katılımından dolayı Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış'a teşekkür ettiler. Program Başdanışman Akış'a günün anısına bir tablo takdimiyle son buldu. 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar